Firmy

Imprezy,rozrywka

English version

DNI DOMARADZA 2001

Już po raz kolejny w dniach 21-22 lipca mieszkańcy Domaradza i okolic mogli wziąć udział w obchodach Dni Domaradza. Cykl imprez sportowo-kulturalnych pod taką nazwą odbył się już po raz trzeci. W ten sposób uczciliśmy kolejną rocznicę powstania Domaradza.

Tegoroczne Dni Domaradza rozpoczęły się już w sobotę 21 lipca na stadionie, gdzie odbywały się rozgrywki o Puchar Wójta Gminy Domaradz. W zawodach tych startowali zawodnicy Niszczyciela Domaradz, Stali Płosina, Golcowej i Oldbojów z Domaradza. Zawody rozpoczęło losowanie drużyn, które miały stanąć przeciwko sobie i już po chwili rozpoczął się pierwszy mecz. Zmierzyli się w nim zawodnicy Niszczyciela Domaradz i Golcowej. W pierwszej, dość wyrównanej połowie obie drużyny toczyły równorzędny pojedynek, strzelając bramki po ładnych akcjach ale też po błędach drużyny przeciwnej. Wynik 3:2 dla Niszczyciela zapowiadał ciekawe widowisko w drugiej połowie. I faktycznie, zaraz po jej rozpoczęciu drużyna z Golcowej rzuciła się do odrabiania strat. Dość szybko udało się jej strzelić bramkę wyrównującą, ale później do głosu doszła drużyna z Domaradza i zdobytej inicjatywy nie oddała aż do końca meczu. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Domaradza 6:3, a przeciwnicy dodatkowo kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla jednego z  zawodników.

Drugi mecz tego dnia rozegrała drużyna Stali PłosinaOldbojami z Domaradza. Mimo, że grających dzieliła spora różnica wieku, mecz początkowo był bardzo wyrównany. Po pierwszej połowie wynik brzmiał 2:2 i wciąż nie było wiadomo kto tego dnia okaże się lepszyKapela Majdaniarze. Jednak większa mobilizacja i niewątpliwie lepsza kondycja dużo młodszej drużyny Stali spowodowała, że w drugiej połowie to jej zawodnicy nadawali ton grze. Dość szybko strzelili kilka bramek i do końca kontrolowali mecz. Co prawda Oldboje próbowali jeszcze w końcówce odrabiać straty, ale udało im się strzelić tylko jedną bramkę, zaś jednego rzutu karnego nie wykorzystali. Ostatecznie przegrali aż 3:7.

Natomiast planowane na ten dzień koncerty zespołów rockowych i festyn organizowany przez klub sportowy "Sokół Domaradz" nie odbyły się z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Kolejny dzień Dni Domaradza rozpoczął się od Mszy Św. Miała ona być pierwotnie odprawiona w parku gminnym, ale z powodów wcześniejszych dużych opadów deszczu została ostatecznie przeniesiona do kościoła. W jej trakcie Ksiądz Proboszcz pobłogosławił wszystkich mieszkańców Domaradza i przybyłych gości a także, dzięki przypadającemu właśnie świętu patrona kierowców św. Krzysztofa, licznie zgromadzone przez wiernych pojazdy mechaniczne.

Następnie wszyscy uczestnicy przenieśli się na stadion, gdzie odbył się finałowy mecz Gminnego Turnieju Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy Domaradz. Puchar był niezwykle okazały i prezentował się znakomicie więc nic dziwnego, że zawodnicy stoczyli o niego bardzo zacięty mecz. Zmierzyli się w nim zwycięzcy dwóch sobotnich meczów: Niszczyciele Domaradz i Stal Płosina. Mecz zaczął się niespodziewanie od strzelenia bramki przez młodych zawodników Stali, którzy wykorzystali bezwzględnie błąd przeciwnika. Później do głosu doszła bardziej doświadczona drużyna Niszczycieli, która do przerwy strzeliła dwie i taki wynik utrzymała do przerwy. Gdy jeden z zawodników Stali otrzymał czerwoną kartkę, wydawało się, że w tym meczu piłkarze z Płosiny nie będą mieli nic do powiedzenia. Na szczęście dla kibiców tak się nie stało i młodzi piłkarze ambitnie walczyli do końca, tworząc wspaniałe widowisko. Udało im się strzelić jedną bramkę, ale na strzelenie tej wyrównującej, mimo wielu okazji, zabrakło im już czasu. Natomiast drużyna Niszczycieli w końcówce przeprowadziła kilka groźnych kontrataków, ale wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Niszczyciele wygrali 3:2. W chwilę później puchar odebrał kapitan tej drużyny, zaś pokonani otrzymali pamiątkowy dyplom.

Po części sportowej nadszedł czas na rozrywki kulturalne. W parku gminnym przygotowano szereg występów artystycznych, w których swoje umiejętności zaprezentowały zespoły muzyczne. Tradycyjnie jednak, pierwszym punktem programu było rozpoczęcie Dni Domaradza przez Wójta, który powitał wszystkich zgromadzonych i wygłosił okolicznościowe przemówienie. W chwilę po nim na scenę wkroczyły dzieci z Estrady Dziecięcej brzozowskiego BOKu. Młodzi artyści ( najmłodszy miał 4 lata) zaprezentowali zgromadzonym bardzo duży repertuar znanych piosenek w bardzo ciekawym wykonaniu i bogatej oprawie choreograficznej. Występ ten bardzo spodobał się wszystkim zgromadzonym, którzy nagrodzili dzieci bardzo gorącymi brawami.Orkiestra dęta

W chwilę później na scenę wkroczyła bardzo znana i lubiana w naszych okolicach kapela "Majdaniarze" z Nowej Sarzyny. Melodie ludowe z naszych okolic bardzo podobały się wszystkim zgromadzonym a członkowie kapeli swoimi piosenkami zachęcali ludzi do wspólnej zabawy.

W przerwie występu "Majdaniarzy" odbył się turniej wiedzy o Domaradzu zorganizowany przez pracowników Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Iwonicza Zdroju. Biorący udział w konkursie musieli odpowiadać na pytania związane z historią Domaradza, jego położeniem oraz coraz popularniejszą agroturystyką. Muszę tutaj dodać, że pytania były dość trudne ale zawodnicy poradzili sobie z nimi znakomicie. O wysokim poziomie wiedzy może świadczyć fakt, że nie udało się rozstrzygnąć, kto zajmie pierwsze miejsce, gdyż dla zawodników po prostu zabrakło pytań. Wobec tego musiano przyznać dwie równorzędne nagrody ufundowane przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Gerling, które prezentowało swoją ofertę w czasie występów.

Zbierającej się coraz liczniej publiczności zaprezentowała się także Orkiestra Dęta z Brzozowa, która uraczyła nas sporą dawką swojego repertuaru oraz Kapela Ludowa z Domaradza prezentując melodie znane wszystkim i nawiązujące swym brzmieniem do najlepszych elementów regionalnego folkloru.

I wreszcie na koniec odbył się długo oczekiwany, szczególnie przez młodzież, festyn w czasie którego przy dźwiękach muzyki zespołu "Trident" z Domaradza wszyscy bawili się znakomicie aż do późnych godzin nocnych.

W ten sposób zakończyły się kolejne Dni Domaradza a następne - już za rok. Zapraszamy.

O Domaradzu | Aktualności | Ze sportu | Historia | Z lokalnej prasy | Galeria zdjęć | Adresy, informacje | Okolice Domaradza