GMINA DOMARADZ

Najnowsze aktualności

Artykuły

Gminne ćwiczenia obronne

21 czerwca 2018
Aleksander Kudła
Powiększ zdjęcie

Dnia  20 czerwca br.  w Urzędzie Gminy w  Domaradzu odbyło się gminne ćwiczenie obronne pk. „Domaradz 2018”.

Celem ćwiczenia było zgranie  gminnego systemu kierowania oraz ogniw wykonawczych w czasie  realizacji zadań operacyjnych organów kierowania oraz ich ogniw wykonawczych w sytuacji zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa – ochrona ludności w warunkach  prowadzonych działań obronnych.

Czytaj więcej o: Gminne ćwiczenia obronne

Przekazanie nowego samochodu ratowniczo–gaśniczego dla OSP Domaradz

19 czerwca 2018
Tomasz Bober
Powiększ zdjęcie

16 czerwca 2018 r. na placu przy OSP Domaradz miejscowa jednostka otrzymała nowoczesny samochód ratowniczo – gaśniczy VOLVO. Było to możliwe dzięki staraniom Wójta i Rady Gminy Domaradz którzy,  mając na uwadze szeroko rozumiane bezpieczeństwo mieszkańców oraz bardzo aktywne w ostatnim okresie uczestnictwo strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Domaradzu we wszelkich akcjach ratowniczo-gaśniczych – uwzględnili starania Zarządu tej jednostki o wyposażenie jej w nowy samochód bojowy, który w znacznym stopniu podniesie jej zdolność operacyjną zastępując ponad trzydziestoletni samochód STAR 244.

Czytaj więcej o: Przekazanie nowego samochodu ratowniczo–gaśniczego dla OSP Domaradz

Domaradzkie smaki

19 czerwca 2018
Tomasz Bober
Powiększ zdjęcie

Domaradzkie Smaki to impreza okolicznościowa zorganizowana 16 czerwca 2018 r. przez Gminę Domaradz wspólnie z Kołem Gospodyń w Domaradzu. Była ona połączona z poświęceniem nowo zakupionego samochodu strażackiego. Głównym jej celem była prezentacja oraz degustacja potraw charakterystycznych dla obszaru LGD Ziemia Brzozowska, wykonanych przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Domaradzu dla zaproszonych gości oraz okolicznych mieszkańców.

Czytaj więcej o: Domaradzkie smaki

Ogłoszenie KRUS

18 czerwca 2018
Tomasz Bober

KRUSW związku z wprowadzeniem od dnia 18 maja 2018 r. przepisów ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw
(Dz. U. z 2018 r. poz. 858) rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS.

Zgłoszenie do ubezpieczeń w KRUS pomocnika oraz opłacenie za niego składek zapewni pomocnikowi:

  • prawo do jednorazowego odszkodowania, w sytuacji gdyby doszło
    do wypadku w gospodarstwie rolnym w związku z wykonywaniem przez niego czynności określonych w umowie o pomocy przy zbiorach,
  • dostęp do ochrony zdrowia w okresie wykonywania umowy o pomocy przy zbiorach.
Czytaj więcej o: Ogłoszenie KRUS

Powitanie wakacji Barycz 2018

14 czerwca 2018

Darmowe jabłka dla potrzebujących mieszkańców Gminy Domaradz

12 czerwca 2018
Tomasz Bober

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Domaradz informuje, że w dniu 14 czerwca 2018 r. od godz. 11:00 przy remizie OSP Domaradz bedą wydawane bezpłatnie jabłka.

Jabłka będą mogli otrzymać mieszkańcy posiadający skierowania do odbioru żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020.

Czytaj więcej o: Darmowe jabłka dla potrzebujących mieszkańców Gminy Domaradz

Zakończono przebudowę drogi powiatowej Domaradz - Podhyb

12 czerwca 2018
Tomasz Bober
Powiększ zdjęcie Stan%20drogi%20po%20remoncie

Zakończyła się właśnie przebudowa drogi powiatowej Domaradz - Podhyb. W ramach remontu wykonano nową nawierzchnię i pobocza na długości 574m. Całość inwestycji kosztowała 147 339,24 zł , z czego wkład Gminy Domaradz wyniósł 73 669,00 zł.

Czytaj więcej o: Zakończono przebudowę drogi powiatowej Domaradz - Podhyb

Przebudowa drogi Płosina

12 czerwca 2018
Tomasz Bober
Powiększ zdjęcie

Zakończono również remont drogi Domaradz Płosina, polegający na ułożeniu 16 płyt drogowych o wymiarach 300x150x15 cm. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy zyskali łatwiejszy dojazd do domów w trudnym, górzystym terenie. Koszt inwestycji to 10 233,60 zł

Czytaj więcej o: Przebudowa drogi Płosina

Piknik rodzinny w Golcowej

11 czerwca 2018
Tomasz Bober
Powiększ zdjęcie

10 czerwca 2018 r. w Golcowej odbył się piknik rodzinny organizowany przez Zespół Szkół Golcowej oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Golcowej przy wsparciu Wójta Gminy Domaradz, LGD Ziemia Brzozowska oraz licznych sponsorów.

Czytaj więcej o: Piknik rodzinny w Golcowej

Sukces KGW z Domaradza

11 czerwca 2018
Tomasz Bober
Powiększ zdjęcie

Koło Gospodyń Wiejskich z Domaradza zdobyło I miejsce w konkursie na najlepszy produkt tradycyjny podczas XII Targów Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków” w Górnie za produkt: "Żur na zakwasie". Serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej o: Sukces KGW z Domaradza