GMINA DOMARADZ

Święto Niepodległości 2012

13 listopada 2012

Święto Niepodległości 2012Tradycyjnie, jak co roku, obchodziliśmy rocznicę odzyskania niepodległości. Po Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy udaliśmy się na cmentarz, by złożyć kwiaty i znicze przy grobie żołnierzy poległych w 1939 r. oraz przy pomniku "Poległym lecz niezwyciężonym"

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się od Mszy Świętej na którą przybyły poczty sztandarowe wszystkich jednostek OSP z terenu gminy oraz poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej nr 1 w Domaradzu, Zespołu Szkół w Baryczy i kombatantów.

Podczas Mszy Świętej program okolicznościowy zaprezentowała młodzież z Domaradza. Uroczystość uświetniła również Orkiestra Dęta GOK w Domaradzu

Po Mszy Świętej uczestnicy udali się na cmentarz pod grób trzech żołnierzy poległych w Domaradzu w 1939 r. Kwiaty na grobie złożyli przedstawiciel Urzędu Gminy w Domaradzu i żołnierze.

Następnie wszyscy udali się pod obelisk "Poległym lecz niezwyciężonym". Tam po krótkich przemówieniach przedstawiciele władz samorządowych gminnych i powiatowych, duchowieństwa, strażaków, kombatantów, młodzieży, nauczycieli i policji złożyli kwiaty i znicze u stóp obelisku.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Autor: Tomasz Bober

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2012-11-13
Data publikacji:2012-11-13
Osoba sporządzająca dokument:Tomasz Bober
Osoba wprowadzająca dokument:Katarzyna Kielnar
Liczba odwiedzin:1165