GMINA DOMARADZ

Oficjalne oddanie mostu w Golcowej do użytku

30 listopada 2012

Oficjalne oddanie mostu w Golcowej do użytkuOficjalnie oddanie do użytku mostu w Golcowej odbyło się 28 listopada 2012 r. Prace mające na celu gruntowną przebudowę mostu w ciągu drogi powiatowej Domaradz-Przysietnica w miejscowości Golcowa trwały od lipca do listopada. Ich efektem jest most o długości 13 m, szerokości 10 m i nośności 40 ton, z chodnikiem dla pieszych i balustradą.

Uroczystość rozpoczęła się od przecięcia wstęgi na moście, którego dokonali: Starosta Brzozowski Zygmunt Błaż, Wicestarosta Janusz Draguła, Wójt Gminy Domaradz Jan Pilch, Stanisław Drabek – Radny Rady Powiatu Brzozowskiego z Golcowej, Proboszcz Parafii w Golcowej – ks. Tadeusz Pikor, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych - Kazimierz Tympalski oraz Prezes Zarządu Spółki Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie Sp. z o.o. – Józef Wandas. Po krótkiej modlitwie w intencji wszystkich użytkowników dróg, a w szczególności mieszkańców Golcowej i gminy Domaradz poświęcenia nowego mostu dokonał ks. Tadeusz Pikor.

Okolicznościowe spotkanie miało miejsce w Domu Strażaka w Golcowej. Tam powitał wszystkich Starosta Brzozowski Zygmunt Błaż, a na temat inwestycji realizowanych w ostatnich latach przez powiat brzozowski wypowiedział się Wicestarosta Brzozowski Janusz Draguła. Ciepłe słowa pod adresem przedstawicieli samorządu powiatowego skierowali w trakcie swoich wystąpień: Wójt Gminy Domaradz Jan Pilch, Ksiądz Tadeusz Pikor – Proboszcz miejscowej parafii oraz Józef Wandas – Prezes firmy, która była głównym wykonawcą mostu.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z ODDANIA MOSTU

Autor: Tomasz Bober

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2012-11-30
Data publikacji:2012-11-30
Osoba sporządzająca dokument:Tomasz Bober
Osoba wprowadzająca dokument:Katarzyna Kielnar
Liczba odwiedzin:1108