Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Rok 2018

Rok 2018

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Aktualności z roku 2018

Artykuły

DNI GMINY DOMARADZ 2018 - część sportowa

16 lipca 2018
Tomasz Bober
Przejdź do - DNI GMINY DOMARADZ 2018 - część sportowa

14 lipca 2018 roku na stadionie w Domaradzu od części sportowej rozpoczęły się tegoroczne obchody DNI GMINY DOMARADZ. Do rywalizacji w turnieju siatkówki plażowej przystąpiło 10 drużyn, zaś do biegów przełajowych na dystansie 6500m 11 biegaczy.

Czytaj więcej o: DNI GMINY DOMARADZ 2018 - część sportowa

DNI GMINY DOMARADZ 2018 - część artystyczna

16 lipca 2018
Tomasz Bober
Przejdź do - DNI GMINY DOMARADZ 2018 - część artystyczna

15 lipca na stadionie w Domaradzu odbyła się część artystyczna tegorocznych obchodów DNI GMINY DOMARADZ. Mimo niekorzystnej pogody wielu mieszkańców i gości przybyło aby wspólnie bawić się i wysłuchać koncertów młodych wykonawców oraz zespołów Mythos i TOP GIRLS.

Czytaj więcej o: DNI GMINY DOMARADZ 2018 - część artystyczna

Wnioski "Dobry start"

11 lipca 2018
Grażyna Błażko

Dobry startGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Domaradzu informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia dobry start, na okres zasiłkowy (2018/2019) będą przyjmowane:

- elektronicznie od 1 lipca 2018 r. do 30 listopada 2018 r. za pośrednictwem platformy  https://empatia.mpips.gov.pl/  oraz wybranych systemów bankowych,   

- tradycyjnie (w wersji papierowej) od 1 sierpnia 2018 r. do 30 listopada 2018 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Domaradzu, Domaradz 345, pokój nr 2

 

Czytaj więcej o: Wnioski "Dobry start"

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

11 lipca 2018
Aleksander Kudła
Przejdź do - Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W niedzielne popołudnie 8 lipca br.  na stadionie w Golcowej odbyły się  Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu naszej gminy. W zawodach udział wzięło 5 jednostek strażaków czynnych: OSP Barycz, OSP Domaradz, OSP Domaradz Góra, OSP Domaradz Poręby oraz OSP Golcowa. Zmierzyły się ze sobą również młodzieżowe drużyny pożarnicze  dziewcząt z  Domaradza  i Golcowej oraz młodzieżowe drużyny  pożarnicze chłopców z OSP Barycz, Domaradz, Domaradz-Góra i Golcowa.

W kategorii strażaków czynnych najlepsi okazali się strażacy z Golcowej. W zmaganiach drużyn młodzieżowych w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła drużyna z Domaradza  natomiast w MDP chłopców wygrali zawodnicy z Domaradza Góra.

Czytaj więcej o: Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Kolejne parkingi oddane do użytku

3 lipca 2018
Tomasz Bober
Przejdź do - Kolejne parkingi oddane do użytku

W ostatnich dniach do użytkowania oddano kolejne place i parkingi położone w centrum Domaradza: obok Szkoły Podstawowej nr 1, obok Ośrodka Zdrowia oraz obok przedszkola im. bł. E. Bojanowskiego.

Czytaj więcej o: Kolejne parkingi oddane do użytku

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

3 lipca 2018
Tomasz Bober

Zawody sportowo-pożarnicze

 

Biegi przełajowe i turniej siatkówki plażowej - DNI GMINY DOMARADZ 2018

2 lipca 2018
Tomasz Bober

BiegiZapraszamy do zgłaszania do "Biegów przełajowych o puchar Wójta Gminy Domaradz" oraz "Turnieju Siatkówki Plażowej", które odbędą się w dniu 14 lipca 2018 r. z okazji Dni Gminy Domaradz. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 12 lipca 2018 r. po zapoznaniu się z regulaminami imprez na adres e-mail: sport@domaradz.pl lub do sekretariatu urzędu gminy. Formularze zgłoszeniowe zamieszczamy łącznie z regulaminami udziału w zawodach.

Czytaj więcej o: Biegi przełajowe i turniej siatkówki plażowej - DNI GMINY DOMARADZ 2018

Międzynarodowy Wyścig Kolarski. Będą utrudnienia na drogach

2 lipca 2018
Aleksander Kudła

Dnia 4 lipca 2018 r. /środa/ odbędzie się 29 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków.

Trasa wyścigu 1 etapu Sanok – Sędziszów Małopolski biegnie przez miejscowość Domaradz drogą nr 886  oraz nr 19/E371 w kierunku Strzyżowa. Planowany czas przejazdu kolarzy w Domaradzu godz. 10.50.  Wcześniej strażacy i policjanci zabezpieczą trasę przejazdu wyścigu.

  W związku z tym, informujemy mieszkańców oraz użytkowników dróg, że wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Apelujemy o ostrożną jazdę i stosowanie się do poleceń strażaków i policjantów zabezpieczających wyścig.

Gminne ćwiczenia obronne

21 czerwca 2018
Aleksander Kudła
Przejdź do - Gminne ćwiczenia obronne

Dnia  20 czerwca br.  w Urzędzie Gminy w  Domaradzu odbyło się gminne ćwiczenie obronne pk. „Domaradz 2018”.

Celem ćwiczenia było zgranie  gminnego systemu kierowania oraz ogniw wykonawczych w czasie  realizacji zadań operacyjnych organów kierowania oraz ich ogniw wykonawczych w sytuacji zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa – ochrona ludności w warunkach  prowadzonych działań obronnych.

Czytaj więcej o: Gminne ćwiczenia obronne

Ogłoszenie KRUS

18 czerwca 2018
Tomasz Bober

KRUSW związku z wprowadzeniem od dnia 18 maja 2018 r. przepisów ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw
(Dz. U. z 2018 r. poz. 858) rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS.

Zgłoszenie do ubezpieczeń w KRUS pomocnika oraz opłacenie za niego składek zapewni pomocnikowi:

  • prawo do jednorazowego odszkodowania, w sytuacji gdyby doszło
    do wypadku w gospodarstwie rolnym w związku z wykonywaniem przez niego czynności określonych w umowie o pomocy przy zbiorach,
  • dostęp do ochrony zdrowia w okresie wykonywania umowy o pomocy przy zbiorach.
Czytaj więcej o: Ogłoszenie KRUS

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-01-09
Data publikacji:2018-01-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:5630