Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Rok 2023

Rok 2023

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
Autor: Tomasz Bober

Artykuły

Ogłoszenie

26 września 2023
Angelika Mikoś
Przejdź do - Ogłoszenie

Informujemy, że Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosił pomoc dla producentów rolnych w których gospodarstwach rolnych powstały w 2023 r. szkody spowodowane wystąpieniem przymrozków wiosennych, huraganu lub gradu w owocujących uprawach drzew owocowych, krzewów owocowych i truskawek w wysokości co najmniej 70 % na powierzchni występowania tych upraw.

Wnioski należy złożyć do właściwego kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w terminie od dnia 5 do 20 października 2023 r. w przypadku drzew owocowych oraz od 6 do 20 października 2023 r. w przypadku krzewów owocowych i truskawek

Formularz wniosku będzie dostępny na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Czytaj więcej o: Ogłoszenie

Objazd w Golcowej

25 września 2023
Tomasz Bober
Przejdź do - Objazd w Golcowej

Firma SANTEX Sp. z o.o. informuje o planowanym na 28.09.2023 r. wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu zgodnej z zatwierdzonym „Projektem Tymczasowej Organizacji Ruchu dla odcinka drogi powiatowej nr 2024R w miejscowości Golcowa” w związku z stabilizacją osuwiska w celu zabezpieczenia drogi powiatowej nr 2024R Domaradz – Przysietnica.

Projekt przewiduje objazd do Przysietnicy przez Blizne i Brzozów, zgodnie z załączoną mapką.

Przewidywany czas zmienionej organizacji ruchu - do 31.12.2024 r.

Wykonaj mammografię i odbierz kosmetyk w prezencie

24 września 2023
Marta Pilch
Przejdź do - Wykonaj mammografię i odbierz kosmetyk w prezencie

Zapraszamy kobiety w wieku 50-69 lat, które przez ostatnie 2 lata nie wykonywały refundowanej mammografii na bezpłatne badanie w mobilnym mammobusie w dniu 20 października 2023 roku (piątek) od godziny 9.00 na parkingu przy Urzędzie Gminy w Domaradzu.

Zapisz się na badanie telefonicznie: 42 254 64 17 lub umów się przez internet www.medica.org.pl

Dzwoniąc, przygotuj swój nr PESEL i numer telefonu - wtedy proces rejestracji przebiegnie błyskawicznie.

Czytaj więcej o: Wykonaj mammografię i odbierz kosmetyk w prezencie

Trwają prace przy rozbudowie oczyszczalni

22 września 2023
Tomasz Bober
Przejdź do - Trwają prace przy rozbudowie oczyszczalni

Trwają prace zmierzające do realizacji zadania "Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Domaradzu".  Zakres rozbudowy obejmuje: prace remontowe w budynku technicznym niezbędne do demontażu starego i montażu nowego wyposażenia, rozbudowę istniejącego budynku oczyszczalni ścieków dla potrzeb instalacji projektowanych nowych reaktorów SBR oraz zbiornika STO, wykonanie rurociągów technologicznych, wykonanie niezbędnych instalacji technologicznych, wykonanie włączeń w istniejący ciąg technologiczny, rozbudowę systemu AKPiA, instalacji elektrycznych.

Koszt realizacji zadania to 6 962 903,70 zł z czego 5000000,00 zł pochodzi z Polskiego Ładu.

 

Uniwersytet Samorządności w Gminie Dydnia - organizacja bezpłatnych wykładów, warsztatów i zajęć praktycznych dla mieszkańców powiatu brzozowskiego

19 września 2023
Tomasz Bober
Przejdź do - Uniwersytet Samorządności w Gminie Dydnia - organizacja bezpłatnych wykładów, warsztatów i zajęć praktycznych dla mieszkańców powiatu brzozowskiego

Wójt Gminy Dydnia serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu brzozowskiego na bezpłatny warsztat pt. “StrategON MAX” realizowany w ramach II etapu koncepcji „Uniwersytet Samorządności” objętej Podkarpackim Programem Odnowy Wsi na lata 2021-2025. Warsztat jest realizowany w ramach bloku promocyjno-gospodarczego i obejmie zagadnienia z zakresu unikalnej metody działań marketingowych, angażujących w całościowy sposób wszystkie zmysły, tak by klient związał się z marką na głębszym, emocjonalnym poziomie. Więcej informacji i zapisy pod nr. tel.: 13 430 81 52.

Czytaj więcej o: Uniwersytet Samorządności w Gminie Dydnia - organizacja bezpłatnych wykładów, warsztatów i zajęć praktycznych dla mieszkańców powiatu brzozowskiego

Wyniki wyborów do Izby Rolniczej

19 września 2023
Angelika Mikoś

infoKomisja Okręgowa nr 2 w Domaradzu zawiadamia członków izby rolniczej o nieprzeprowadzeniu głosowania w tym okręgu wyborczym przy obsadzeniu mandatów do rady powiatowej z uwagi na fakt iż liczba kandydatów w tym okręgu wyborczym jest równa liczbie mandatów lub od niej mniejsza  oraz Komisja Okręgowa podaje listę członków, którzy zostali obsadzeni bez głosowania jako członkowie Podkarpackiej Izby Rolniczej w Brzozowie.

Rekrutacja na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie

19 września 2023
Tomasz Bober
Przejdź do - Rekrutacja na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie

Po raz kolejny Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza zaprasza do rekrutacji na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie w semestrze zimowym 2023/24. Rekrutacja rozpocznie się 18 września o godz. 10:00 i potrwa do 25 września (włącznie).  Wszystkie zajęcia odbywają się w soboty, są w pełni bezpłatne i przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Czytaj więcej o: Rekrutacja na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie

Nadleśnictwo Brzozów informuje

19 września 2023
Tomasz Bober
Przejdź do - Nadleśnictwo Brzozów informuje

Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Brzozów informuje, że jest zainteresowane nabyciem działek leśnych1) oraz przeznaczonych do zalesienia2), spełniających, co najmniej, jedno z poniższych kryteriów:

1) Bezpośrednio przylegających do gruntów w zarządzie Lasów Państwowych – dłuższym lub więcej niż jednym bokiem albo łączących kompleksy leśne ze sobą lub z drogami publicznymi;

2) Stanowiących samodzielne jednostki gospodarowania, tj. nieruchomości o leśnym charakterze oraz powierzchni co najmniej 5 hektarów, z faktycznym i prawnym dostępem do dróg publicznych; umożlwiających jednocześnie prowadzenie na tych nieruchomościach racjonalnej gospodarki leśnej.

Czytaj więcej o: Nadleśnictwo Brzozów informuje

Wykaz nieruchomości do zniesienia współwłasności

18 września 2023
Angelika Mikoś

infoWójt Gminy Domaradz  działając na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy  z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tj.  Dz. U. 2023 poz. 344 z późn. zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości gruntowych przeznaczonych do zniesienia współwłasności w nieruchomościach gruntowych niezabudowanych w trybie bezprzetargowym stanowiących  współwłasność w udziale ¾   Gminy Domaradz, a osobą fizyczną w udziale ¼ .

Czytaj więcej o: Wykaz nieruchomości do zniesienia współwłasności

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-01-05
Data publikacji:2023-01-05
Osoba sporządzająca dokument:Tomasz Bober
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:8118