Kursy zawodowe w projekcie "Czas na aktywność w gminie Domaradz”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 grudnia 2013

Kursy zawodowe w projekcie "Czas na aktywność w gminie Domaradz”Rok 2013 był kolejnym rokiem realizacji przez GOPS Domaradz projektu systemowego pn. „Czas na aktywność w gminie Domaradz” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W ostatnich miesiącach przystąpiliśmy do realizacji kursów zawodowych dla naszych uczestniczek, które miały na celu podniesienie ich kompetencji zawodowych, umożliwiających aktywizację zawodową. Jedna uczestniczka projektu ukończyła kurs „Prawo jazdy kat. C wraz z wstępną kwalifikacją do przewozu rzeczy”.

We wrześniu 7 kobiet uczestniczyło w kursie zawodowym „Opiekun osób starszych i dzieci”, który również pomyślnie ukończyły. Kurs miał na celu zdobycie lub podniesienie kwalifikacji zawodowych w opiece nad dzieckiem i osobą starszą. Opiekunki zdobyły wiedzę teoretyczną z zakresu nowoczesnych metod wychowawczych, komunikacji z osobami starszymi i dzieckiem. Poznały anatomię i fizjologię człowieka oraz zasady zdrowego odżywiania. Na zajęciach praktycznych poznały zasady pielęgnacji dzieci i osób starszych, techniki masażu oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Bardzo ciekawe były zajęcia na temat twórczego rozwoju dziecka. Opiekunki zapoznały się z nowymi zabawami rozwijającymi dzieci psychoruchowo.

Zgodnie z harmonogramem działań odbył się również kurs: "Przedstawiciel handlowy wraz z kursem na sprzedawcę z obsługą kas fiskalnych”. Umiejętności zdobyte na kursie na pewno wykorzystają Panie w różnorodnej działalności handlowej.

Uczestniczki projektu skorzystały także z konsultacji z kosmetyczką dotyczących pielęgnacji urody oraz możliwości zmiany własnego wyglądu.

W ramach projektu dwie Panie realizują do końca grudnia 3 miesięczne staże, które pozwolą im zdobyć cenne doświadczenie zawodowe.

Ze strony GOPS Domaradz życzę wszystkim naszym uczestniczkom powodzenia podczas szukania pracy, a także chciałabym podziękować za wspaniałą frekwencję, życzliwość oraz pogodę ducha i uśmiech.

Napisała: Marzena Nycz – koordynator merytoryczny projektu

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z REALIZACJI PROJEKTU

Autor: Tomasz Bober

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2013-12-11
Data publikacji:2013-12-11
Osoba sporządzająca dokument:Tomasz Bober
Osoba wprowadzająca dokument:Katarzyna Kielnar
Liczba odwiedzin:5165