Dbaj o środowisko

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 maja 2015

Zużyte baterie zawierają metale ciężkie takie jak ołów, kadm, rtęć, lit. Wymienione substancje są niebezpieczne dla środowiska, gdy trafią bezpośrednio do kosza, bądź - co gorsza - na dzikie wysypisko mogą zatruć glebę i wodę. Zużyte baterie zaliczane są do odpadów niebezpiecznych, dlatego też należy je oddzielać od zwykłych śmieci poprzez segregację „u źródła”, czyli bezpośrednio po ich wykorzystaniu.

 

Baterie są wszędzie tam, gdzie możesz usłyszeć dźwięk lub zobaczyć światło, a więc w zabawce, kartce pocztowej, budziku, latarce, aparacie fotograficznym itp. Czasami baterii tych nie można ani wymienić na nowe, ani usunąć. Dlatego w procesie utylizacji cały produkt traktowany jest jako odpad niebezpieczny.

Pamiętaj o tych przedmiotach i nie wyrzucaj ich do pojemnika na śmieci wraz z innymi odpadami. Zbieraj zużyte baterie do oddzielnych pojemników.

Art. 12 Ustawy o zużytych bateriach i akumulatorach mówi: „Zakazuje się umieszczania zużytych baterii i zużytych akumulatorów razem z innymi odpadami w tym samym pojemniku.”

Wyłącznie selektywna zbiórka baterii i ich recykling zapewnia prawidłowy recykling, chroni środowisko oraz ogranicza korzystanie z zasobów naturalnych

W ten sposób zadbasz o środowisko.

Miejsca gdzie znajdują się pojemniki na zużyte baterie:
1. Gimnazjum w Domaradzu
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Domaradzu
3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Domaradzu
4. Szkoła Podstawowa w Golcowej
5. Zespół Szkół w Golcowej
6. Zespół Szkół w Baryczy
7. Urząd Gminy w Domaradzu

Autor: Tomasz Śmigiel

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-18
Data publikacji:2015-05-18
Osoba sporządzająca dokument:Tomasz Śmigiel
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1593