Gospodarka odpadami od 1 lipca 2013 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 czerwca 2013

Gospodarka odpadami od 1 lipca 2013 r.Od 1 lipca 2013 r. na terenie Gminy Domaradz obowiązywać będą nowe zasady gospodarowania odpadami. Wywóz odpadów po raz pierwszy według nowych zasad odbędzie się 11 lipca 2013 roku w Domaradzu i 12 lipca 2013 roku w Golcowej i Baryczy. Do tego czasu każde gospodarstwo powinno otrzymać zestaw worków, zestaw kodów kreskowych oraz informację jak segregować i oddawać śmieci.

Poniżej zamieszczamy komplet informacji na temat nowego sposobu gospodarowania odpadami:

Ulotka na temat segregacji śmieci

Jak korzystać z kodów kreskowych

Wzór deklaracji

Trasa odbioru odpadów

Harmonogram odbioru śmieci

Odbieraniem odpadów selektywnych i zmieszanych zgromadzonych przez właścicieli nieruchomości w workach następować będzie przez firmę EKOMAX Jasło- Jerzy Kotulak według ustalonego harmonogramu z częstotliwością co dwa tygodnie.

Właściciel ma obowiązek wystawić zgromadzone worki przy drodze po której poruszał się będzie pojazd przedsiębiorcy w taki sposób aby nie utrudniało to ruchu pieszych i pojazdów.

Odpady te powinny być oznaczone w sposób widoczny i czytelny przez mieszkańców odpowiednim kodem kreskowym przypisanym indywidualnie do każdej nieruchomości Gminy Domaradz.

Pierwsze KODY KRESKOWE będą dostarczane do mieszkańców na wszystkie frakcje odpadów komunalnych przez pracowników Urzędu Gminy. Kolejne KODY będzie można odbierać w Urzędzie Gminy Domaradz lub zamówić u sołtysa

Każdy właściciel nieruchomości otrzyma od przedsiębiorcy harmonogram odbioru odpadów komunalnych oraz tzw. PAKIET STARTOWY worków. Po ich wykorzystaniu mieszkańcy będą odbierać worki nieodpłatnie u Sołtysa.

Autor: Tomasz Bober

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2013-06-28
Data publikacji:2013-06-28
Osoba sporządzająca dokument:Tomasz Bober
Osoba wprowadzająca dokument:Katarzyna Kielnar
Liczba odwiedzin:1053